
Hey everyone!
Today was supposed to be a few degrees cooler and cloudy at times, so we took our bikes a bit further than we did during the recent heatwave.
We rode to the Valtice Chateau and visited the wine barn of the Valtice Winery, where we just had to buy some wine to take home. 🥂
**
Ahoj!
Dneska mělo být o pár stupňů méně a občas pod mrakem, tak jsme na kolech vyrazili o něco dál než v minulých vedrech.
Zajeli jsme k zámku Valtice a navštívili vinařskou stodolu Vinařství Valtice, kde jsme samozřejmě i nějaké to víno koupili. 🥂












This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io




